Datum výstavy: 
Pátek, 7. Duben 2017 - Středa, 31. Květen 2017
Místo výstavy: 
Mgr. Eva Šinkmanová
Telefon: 
+ 420 732 566 362

 

Výtvarnice  Mgr  EVA   ŠINKMANOVÁ

/ 1948 /

     je původní profesí pedagog-absolventka UK Praha-Fakulty tělesní výchovy a sportu                     a Matematicko-fyzikální fakulty.  Působila jako středoškolská profesorka  Gymnázia  a SPGŠ  v Nové Pace. Snad exaktnost její profese ji motivovala          k hledání rovnováhy a životní harmonie. Eva ji nachází ve výtvarné činnosti. Malovat začala pod vedením členů  Spolku podkrkonošských výtvarníků, zkušených malířů, zvláště Jana Pavlovce, Káti Krausové,  Aničky Hofmanové a akademického malíře Vladimíra Buchtíka.  Sama studovala dějiny umění, monografie známých malířů, ale hlavně hodně malovala.

 

Její píle a talent přinesly ovoce. Našla svůj rukopis a pronikla do povědomí veřejnosti, zejména v kraji Královéhradeckém.

     Ve své tvorbě  se věnuje nejvíce olejomalbě, dále kombinovaným technikám, malbě na hedvábí ,zkouší tisky i drobnou keramiku. Mezi  oblíbená témata patří květiny, které sama pěstuje, krajiny, zvířata, zátiší , akty , abstrakce či plastické obrazy. Vystavovat začala v devadesátých letech na společných výstavách  i  samostatně  ve Východních Čechách i v  Praze . Účastní se  plenérů v Čechách, Polsku, Rusku.  

     Mimořádné místo zaujímá mezinárodní malířský plenér Novopacké veduty, který organizuje už více než 10 . ročník.

  Její  obrazy  či  hedvábné ručně malované módní doplňky  jsou zastoupeny  v soukromých i veřejných sbírkách v tuzemsku, Evropě, ale i v USA, Kanadě,  Argentině a Austrálii.                               

Hlavní nabídka