Ing. Pavla Nováková

Malíř

Ing. PAVLA NOVÁKOVÁ

 

KONTAKT: * Mobil: 724 670 514 * E-mail: info@pavlaa.cz

www.obrazysdusi.cz, www.pavlaa.cz

 

OBRAZY S DUŠÍ

„Umění je stav duše.“ Marc Chagall“

 

Má tvorba "Obrazy s duší", vycházejí z mého nitra, duše a napojení. Každý obraz má svou energii, která skrze mě prochází. Obrazy jsou plné lásky, pozitivní energie a kreativity.

Mají svoji „duši“.

 

Když se dostávám do stavů mimořádného vědomí, tak všechny mé hluboké zážitky, prožitky jsou protkány láskou, odpuštěním. Vždy je tam cítit velká láska a porozumění a obrovská snaha pochopit. A i to se odráží v mé tvorbě.

 

Kromě toho, že maluji obrazy "jen“ tak v napojení, v meditacích, s pomocí hudby či bez ní, s pomocí tance či bez, s inspirací z holotropních stavů, mimořádných stavů vědomí, tak i maluji pro konkrétní lidi či prostor. Dostávám se do "jejich hlav", do "jejich energií" a vytvářím pro ně právě to, co potřebují či chtějí, či prožívají. I někdy v průběhu procesu "léčíme" pomocí obrazu.

 

Tvořím hodně s materiály, které do obrazů vkládám - drahými kameny, přírodní materiály, korálky, peřím. Navíc některé rámy, které mají také duši, si nechávám dělat přímo na míru od stolaře. Vše je intuitivní.

 

Popis toho, co obraz vyjadřuje či vyzařuje, co je jeho posláním, je součástí obrazu.

 

Propojuji také tvorbu s funkčností. Tedy tvořím bytové doplňky, nábytek, jako například celá zrcadla včetně rámů, kde jsou součástí obrazy, věšáky na oblečení, skříňky na klíče, šperkovnice, krabičky na kapesníky, svícny. I to jsou mé obrazy. 

 

ART & KOUČINK

„Cílem umění je dělat člověka šťastným.“ Michelangelo Buonarroti

 

Kromě malovaní a tvorby nábytku se také věnuji koučování, terapiím a terapiím propojeným s tvořením.

Pořádám workshopy, kurzy, setkání s lidmi (dospělými, tak i s dětmi). 

Jak ve svém ateliéru, tak v rámci celé ČR.

Pomáhám všem oprostit se od každodenní reality tohoto světa, zažít ten úžasný stav mysli (stav „nicoty“, stav „prázdnoty“ a v tomto stavu si namalovat, vytvořit, svůj vlastní obraz bez hodnocení, očekávání, předpokladů. Nejlépe ve stavu radosti, ale i jiných emocí, které zrovna chtějí či potřebují vyjít ven z nitra. Ukazuji možnosti, jak si prožít radost při tvorbě, jak si namalovat obraz, jak tvořit a přitom být sám sebou. Probudit v sobě „to malé dítě“, odnést si tak jedinečný zážitek a obraz, který při každém pohledu na něj zážitek či emoci probudí.

 

 „Umění a láska působí jako slunce - probouzí energii“ Maxim Gorkij

 

Vše, co v životě dělám, dělám naplno, s láskou, pokorou, vůlí, nadšením a s pomocí intuice, která mě provází, vede na mé cestě. Tak, abych byla stále sama sebou a dělala věci dle vlastního přesvědčení v souladu s okolím, přírodou a zdravím.

 

V obrazech neustále objevuji možnost kreativity a rozvíjení se a to je i to, co mě na jejich tvorbě velmi přitahuje.

Kreativita se prolíná celým mým životem. Miluji krásu, odlišnost, jedinečnost. 

 

„Krása je forma určité věci. A určitou formu má každá věc. Z čehož vyplývá, že každá věc je svým způsobem z určitého hlediska krásná.“ Vincent van Gogh