Jana Frýblová

Malíř

Žiji a tvořím v jihočeské vesnici Dolní Pěna, která se nachází nedaleko Jindřichova Hradce.Moje tvorba se datuje od roku 1990. Všechny obrazy jsou malovány olejovými nebo akrylovými barvami a ojedinělou technikou, kterou jsem si vymyslela sama. Moje obrazy mají hrubou strukturu, pod kterou se jako podklad používá betonová směs. Různými procesy - nanášením a vymýváním – dosahuji toho, že vypadají jako starý obraz.

     Hlavně, ale maluji pro radost a proto, abych přinesla lidem v tomto uspěchaném světě trochu pozitivní energie, která prý z obrazů vyzařuje. Proto všechny mé postavičky, včetné slonů, želv, psů a koček mají úsměv na tváři.

     Posledních 10 let se zajímám o východní kulturu , která je v podstatě návratem k přírodě. Na mojich obrazech můžete nalézt spirály, které mi jdou z ruky automaticky. Spirály působí pozitivně a léčivě na lidi, zklidňují mysl a doplňují životní energii.

     Během mojí několikaleté tvorby bylo zrealizováno již několik autorských výstav. Obrazy můžete vidět v galeriích, ale také v moderních interiérech nových domů, pro které tvořím přímo na zakázku.