Luboš Brett

Malíř

Luboš Brett se narodil v roce 1957.
Dětství je spojeno s krásnými vzpomínkami na početnou a harmonickou rodinu. Po absolvování PF Univerzity J.E.Purkyně v Ústí nad Labem (studijní obor Nš-Vv) nastoupil jako učitel v rodném měst
Maluje od roku 1989. Jeho obrazy našly obdivovatele prakticky po celém světě a jsou k vidění v soukromých sbírkách i v několika vybraných galeriích. Spolupracuje s dalšími výtvarníky a s dobročinnými organizacemi (např. pravidelná účast na benefiční aukci Nadace Euronisa).
„Už jako malého kluka mě okouzlovaly obrazy Josefa Lady. Jako on měl svoje Hrusice, tak moje výtvarná tvorba je spjata s rodným krajem Lužických hor a Jablonného v Podještědí. Snažím se o to, aby z obrazů bylo cítit zrcadlení časů minulých, klid, láska a pohoda. Většina z nich v sobě nese příběhy, vzpomínky, sny a představy. Někdy však také odbíhám ve své tvorbě do nereálného až abstraktního světa. Je to jakási protiváha k naivní malbě“.

Výstavy: Jablonné v Podještědí – 2000, zámek Lemberk – 2001, galerie Domino – Praha 2009, Banco Popolare – Liberec 2009, Banco Popolare – Hradec Králové – 2010, Krajský úřad Liberec – 2011, Lovecký zámeček Pachtů z Rájova Jablonné v Podještědí – 2015, ….