Luboš Jeřábek

Malíř

Jsem malíř samouk, neabsolvoval jsem ani žádný výtvarný kurz a maluji od malička. Vyrůstal jsem v rodině, kde maloval děda, otec i strýcové z otcovy strany. Narodil jsem se v Praze a dětství prožil v krásném prostředí nedaleko Prahy poblíž řeky Berounky. V té době jsem mimo jiné i rybařil a i tato tematika se objevuje v některých mých obrazech. Rád bych se námětům z rybářského prostředí věnoval mnohem intenzivněji. Ve své tvorbě nevyužívám žádné kombinované techniky ani akrylové barvy. Maluji pouze olejovými barvami a čistým akvarelem bez jakýchkoli pomůcek (maskovací kapaliny apod.)

Akvarel mám raději, vodovými barvami jsem maloval asi až do svých 25ti let, teprve až pak jsem začal s olejomalbou. Maluji olejem i na keramické talíře, v plánu je malba na vánoční ozdoby a výtvarné zpracování pohlednic. 

V současnosti žiji a tvořím v Ústí nad orlicí, kde mám svoji prodejní galerii a ateliér, kde vystavuji pouze svá díla a maluji i na zakázku. Mimo jiné v posledních letech pravidelně vystavuji v Praze na Žižkovském výtvarném salonu. V tvorbě vycházím z toho, aby na mých obrazech bylo vše srozumitelné, co je malbou vyjádřeno a zprostředkovat tak lidem i pohled na zvířata, krajiny a jiné tak, jak skutečně vypadají. Budu rád, když vás má díla osloví.