Datum výstavy: 
Neděle, 1. Březen 2020 - Úterý, 30. Červen 2020
Místo výstavy: 
Barbora Hynková
Telefon: 
739 379 939

Marquesa Fenice

Vlastním jménem Barbora Hynková

Ke tvorbě mě inspirovalo mnoho věcí, události, temné pocity. Ostatně i můj pseudonym Marquesa Fenice má základ v temnotách mé existence. Ceny mých obrazů jsou na neznámého umělce poměrně vysoké, nicméně já nutně netoužím po prodeji na úkor duševní hodnoty.

Jsem temperamentní, aktivní, průbojná. Nepotrpím si na konvence. Mám ráda neobvyklá a nápaditá řešení, neslušnost, vyzývavost, šok.Nejsem akademická malířka, nemám ani uměleckou průpravu. A to proto, že upřímně věřím, že dokud mám co říct, forma přijde sama. V mých obrazech je temnota, síla, agrese a silné emoce.

Dělám převážně abstrakci. Někdy se vrhám i na konkrétnější témata, nicméně i tak to není realismus. Mám problémy se zrakem, a tak jsou pro mne jemné detaily dost neuchopitelné. 
Na každém plátně je jedinečný kousek mého prožitku. Ke své tvorbě využívám hlavně akryl, pastel a spreje. Dávají mi největší svobodu projevu. Možnost experimentovat.
Naprostá většina obrazů tak vzniká jako akční malba. Bez přípravy a velkého přemýšlení. Jako forma protestu proti konvencím a společenským pravidlům.

 

web: marquesafenice.cz

A tel:739 379 939

Hlavní nabídka